Wszystko co warto wiedzieć o rekuperacji mechanicznej.
Rekuperacja staje się coraz bardziej powszechna zarówno w domach, mieszkaniach jak i lokalach użytkowych, na przykład biurach czy lokalach gastronomicznych.
Czym jest i po co się ją stosuje?
Rekuperacja mechaniczna, to rodzaj wentylacji, której głównym zadaniem jest usunięcie z pomieszczenia zanieczyszczonego powietrza oraz dostarczenia nowego. Sposób ten, ma za zadanie usunięcie z powietrza zgromadzonej wilgoci, zatrzymanie cennego ciepła oraz poprawie powietrza, którym oddychają zgromadzeni w pomieszczeniu ludzie.
Jak działa rekuperacja mechaniczna?
Aby rekuperacja przyniosła zamierzony efekt, niezbędne jest specjalne urządzenie które nazywa się rekuperator. Zbudowane jest z dwóch wzlotów powietrza, które w tym samym czasie wywalają zużyte powietrze oraz wpuszczają nowe, przefiltrowane z zewnątrz, dzięki czemu można oddychać świeżym powietrzem. Czynność ta, musi odbywać się jednocześnie. Tylko w ten sposób, odzyskujemy ciepło, które gromadzi cię w urządzeniu.
Dlaczego warto wybrać reputację a nie powszechnie stosowaną wentylację grawitacyjną?
W przeciwieństwie do klasycznej wentylacji, rekuperacja pozwala zaoszczędzić pieniądze, które przeznaczamy na ogrzewanie. Dzięki nowoczesnej technologi, ciepło zostaje odzyskane, a nie wywalone w raz z powietrzem jak dzieje się to w przypadku zwykłej wentylacji. Dodatkowo wprowadzone do pomieszczenia powietrze, przefiltrowane jest w urządzeniu, dzięki czemu usuwane jest każde zanieczyszczenie. Ten sposób, pozwala na pozyskanie świeżego i bezpiecznego powietrza. Rekuperacja, doskonale sprawdza się w każdym pomieszczeniu, również mocno zawilgoconego. W przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej, skutecznie usuwa ja z powietrza, zapobiegając rozwojowi grzybów i pieśni w pomieszczeniach, które mają niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie lokatorów. To ekonomiczne, bezpieczne i sprawdzone urządzenie, które poprawi jakość powietrza oraz pozwoli zmniejszyć wydatki, związane z ogrzewanie danego pomieszczenia.
Najnowsze komentarze