Skrętka i gniazda RJ45 na szynę din, 3xrj45

Wtyk rj45 din (z angielskiego po prostu Registered Jack – type 45 din) jest to typ złącza stosowany do podłączania modemów i internetu w naszych domach oraz małych firmach.

gniazdo rj45 na szynę din, 3xrj45

Wtyczka jest podobna do 8P8C, ale jest dodatkowo wyposażona w dodatkową wypustkę, uniemożliwiającą włożenie jej do zwykłego gniazda lub całej magistrali 3xrj45. Wykorzystywane są piny podłączenie linii orazrezystor umieszczony w gnieździe, który jest odpowiedzialny za sterowanie mocą modemu. Występuje w dwóch wersjach RJ 45S – pojedyncze gniazdo i RJ45M – do ośmiu gniazd – najczęściej spotykana wersja. Często są także spotykane gniazdo rj45 na szynę din, które są używane w dużych sieciach komputerowych oraz centralach firm telekomunikacyjnych. Unormowane w Title 47 CFR 68, jednak w 2001 odpowiedzialność za ten fragment została przeniesiona na organizację Administrative Council for Terminal Attachments.

Warto dodać, że jest to obecnie jedno z najpopularniejszych gniazd dostępowych do internetu na świecie. Montaż kabli z tym gniazdem jest niestety dość skomplikowany i wymaga sporej wprawy.

Największą konkurencją tego gniazda jest gniazdo koncetryczne.

 

Możesz również polubić…