Niemiecka marka Igus i jej oferta

Igus to znane i cenione na całym świecie niemieckie przedsiębiorstwo, które istnieje od 1964 r. Jej główną specjalizacją jest produkcja e-prowadników i przewodów do aplikacji ruchomych. Marka słynie przede wszystkim ze swoich innowacyjnych rozwiązań, z których korzystają przedsiębiorstwa z różnych gałęzi przemysłu. Klientami Igus są firmy z branży przemysłowej, motoryzacyjnej, robotycznej i wielu innych. Na rozwiązania oferowane przez Igus warto zwrócić szczególną uwagę, jeśli oszukujemy niezawodnych, sprawdzonych, a przy tym także innowacyjnych rozwiązań.

Jak to się zaczęło, czyli krótka historia marki Igus

Marka Igus powstała w 1964 r. w Niemczech. Jej założycielem i pomysłodawcą był Günter Blase. Jak wiele firm z tego okresu, początki działalności Igus były niepozorne i nie zwiastowały sukcesu – początkowo firma rozwijała swoją działalność w garażu, a jej pierwszymi produktami były elementy polimerowe przeznaczone do zastosowań technicznych. Po blisko 20 latach działalności, marka rozszerzyła swoją działalność o własną linię produktów – to właśnie wtedy w jej ofercie znalazły się prowadniki przewodów i łożyska polimerowe, które dziś stanowią flagowe rozwiązania oferowane przez przedsiębiorstwo.

Od tego czasu Igus stał się jednym z wiodących dostawców nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu, które pomimo swojego zaawansowania technologicznego i innowacyjności nadal pozostawały produktami ekonomicznymi w zakupie. Dziś marka Igus zaopatruje swoich klientów w e-prowadniki, przewody do aplikacji ruchomych oraz polimerowe łożyska ślizgowe. W ich opinii produkty marki są nowoczesne, innowacyjne i niezawodne, co sprawia, że zdecydowanie warto zapoznać się z nimi bliżej. Taką możliwość mają obecnie także klienci z Polski.

Przedstawicielstwo Igus Polska

Na polskim rynku marka Igus pojawiła się w II połowie lat 90-tych. W 1997 r. powstało przedstawicielstwo Igus Polska, które zajmuje się dostawą rozwiązań oferowanych przez markę, ich montażem oraz serwisowaniem. Igus Polska oferuje profesjonalne wsparcie w zakresie instalacji systemów znajdujących się w ofercie marki, a także ich obsługę post sprzedażową.

Dzięki jego obecności na rodzimym rynku polskie firmy mogą liczyć na kompleksową, w pełni profesjonalną obsługę oraz czerpać wszystkie korzyści związane z inwestycją w rozwiązania sygnowane logiem Igus. Igus Polska to nie jedyne przedstawicielstwo marki – na całym świecie działa ich 35, a sama marka Igus posiada rozbudowaną sieć dystrybutorów, która aktualnie liczy sobie aż 80 krajów.

Marka Igus szczególną wagę przywiązuje do jakości swoich produktów. Każdy produkt jest starannie sprawdzany i badany w laboratorium marki oraz opatrzony certyfikatami jakości i bezpieczeństwa. Laboratoria testowe należące do marki rocznie przeprowadzają ok. 15 tys. testów i eksperymentów, których celem jest dostarczenie odbiorcom najlepszych, sprawdzonych, w pełni bezpiecznych produktów o wysokiej żywotności i wytrzymałości. Ma to ogromne znaczenie, gdyż co roku marka Igus wypuszcza na rynek blisko 2500 nowych produktów.

Możesz również polubić…