Czy warto kupić części zamienne do sprężarki marki BOGE?

W większości przedsiębiorstw kompresory stanowią podstawowy element dobrze zaplanowanej instalacji pneumatycznej. Mogą służyć do zasilania urządzeń i narzędzi, czyszczenia stanowisk pracy czy wykonywania bardziej precyzyjnych czynności. Niestety, urządzenia te bywają także awaryjne, co oznacza spore koszty. Czy da się je zmniejszyć? Zdecydowanie tak, kupując wyłącznie oryginalne części do sprężarek BOGE.

Sprężarki marki BOGE – jak działają?

Sprężarka powietrza to urządzenie, bez którego współczesny przemysł nie mógłby istnieć. Służą do sprężania powietrza poprzez zwiększenie jego ciśnienia, jak i do wymuszenia przepływu. W efekcie są bardzo popularne i stanowią serce dobrze zaplanowanej instalacji pneumatycznej do zasilania urządzeń stacjonarnych czy też narzędzi ręcznych.

Sprężarka sprężarce nierówna – na rynku można znaleźć setki wariantów tych urządzeń, różniących się przede wszystkim sposobem realizacji pracy. To podstawowy i zarazem także najważniejszy podział. W kompresorach wyporowych sprężanie następuje w cylindrze – tłok spręża powietrze poprzez „ściskanie” i wcześniejsze zassanie. Z kolei w sprężarkach przepływowych za podwyższenie ciśnienia gazu odpowiada zwiększenie jego prędkości. Za efekt wytworzenia podciśnienia odpowiedzialny jest wirnik, który zasysa w ten sposób powietrze z zewnątrz.

Sprężarki można także podzielić ze względu na sposób realizacji pracy. Sprężarki tłokowe są wyposażone w tłok znajdujący się we wnętrzu cylindra, który spręża powietrze poprzez jego ścisk – to niezbyt wydajne rozwiązanie. Powietrze jest ściskane skokowo i tylko w czasie ruchu tłoka, dlatego też znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie istotniejsze niż przepływ powietrza jest ciśnienie. W sprężarkach śrubowych kwestia ta wygląda zupełnie inaczej. Za sprężenie gazu odpowiadają obracające się śruby. W trakcie pracy przestrzeń pomiędzy nimi sukcesywnie się zmniejsza, a zwiększa się ciśnienie powietrza.

Najczęstsze usterki sprężarek powietrza

Warto wiedzieć, że sprężarka powietrza to złożone, skomplikowane i wrażliwe urządzenie, które rzadko ulega awariom. Na szczęście należą one do rzadkości, głównie ze względu na coraz lepsze materiały zastosowane do ich produkcji i wysoką precyzję. Usterek nie da się przewidzieć, niestety łączą się z nimi dość pokaźne koszty.

Problemy mogą wykazywać przeróżne oznaki. Najczęstszymi symptomami nadchodzącej awarii może być znaczne pogorszenie jakości powietrza, zmniejszenie ciśnienia roboczego oraz obniżenie wydajności, jak i niepokojące dźwięki czy wycieki. Prawidłowa diagnoza jest kluczowa – bez niej nawet najlepsze części zamienne do sprężarek na niewiele się zdadzą.

Możemy być świadkami np. syczenia dochodzącego z wyłącznika ciśnieniowego, zbyt małej lub zbyt dużej ilości oleju w układzie, niesprawności w obrębie filtrów, błędnego działania chłodnicy, uszkodzenia elementów mechanicznych, przegrzania i wielu innych.

Części zamienne do kompresorów BOGE – parametry

Części zamienne do kompresorów BOGE umożliwiają odzyskanie stuprocentowej sprawności tych urządzeń, oczywiście wyłącznie w sytuacji, gdy zostaną poprawnie zainstalowane. Podzespoły są kluczowe, mają ogromny wpływ na efektywność pracy wszystkich urządzeń w dłuższej i krótszej perspektywie.

Zamienne części do sprężarek powietrza obejmują między innymi oleje chłodzące BOGE SypremS©. Płyny te są jednymi z najlepszych w swojej kategorii cenowej i widać to po przede wszystkim po ich składzie. Doskonale zabezpieczają przed zatarciami, są trwalsze niż konkurencyjne, a także gwarantują optymalne warunki pracy najbardziej wysilonym podzespołom – i to we wszystkich zakresach temperatury. Ponadto ułatwiają oczyszczanie kondensatu.

Wszystkie części do sprężarek BOGE mają wiele cech wspólnych. Warto wyróżnić wśród nich między innymi precyzyjny proces produkcyjny, dokładną kontrolę jakości na każdym etapie produkcji oraz wysoką trwałość na trudne warunki pracy. Ponadto części zamienne do kompresorów BOGE mogą być objęte przedłużoną gwarancją BOGE bestcair©, która zapewnia przedsiębiorcom znacznie większe bezpieczeństwo i spokój ducha podczas eksploatacji urządzeń tej marki.

Co ważne, zestawy BOGE cairpac© są wyposażone w indywidualny chip, dzięki któremu można z łatwością prowadzić książkę serwisową każdej sprężarki wyposażonej w części zamienne.

Gdzie kupować części zamienne do sprężarek BOGE?

Części zamienne do sprężarek mają fundamentalny wpływ na sposób działania wybranego kompresora, dlatego tak ważne jest, aby miały sprawdzone pochodzenie i pewną jakość. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty autoryzowanych dostawców oraz firm, które mają w swojej ofercie wyłącznie oryginalne części do sprężarek powietrza. Tylko one są zaakceptowane przez producenta i mogą w efekcie zapewniać ich prawidłową eksploatację przez wiele lat.

Nieoryginalne części zamienne do kompresorów BOGE nie spełniają rygorystycznych norm producenta względem jakości zastosowanych materiałów. Ich montaż może nawet w skrajnych przypadkach całkowicie wykluczyć wszelkie roszczenia gwarancyjne ze strony przedsiębiorcy. Oznacza to, że części zamienne do sprężarek warto kupować wyłącznie ze sprawdzonych źródeł.

Serwisować w zewnętrznej firmie czy samodzielnie kupować części do sprężarek BOGE?

Autoryzowane serwisy, które mają w ofercie wszystkie najważniejsze części do sprężarek BOGE, zapewniają wysoką jakość prac przy najkrótszym czasie oczekiwania na realizację. Część z nich dostarcza do przedsiębiorcy sprężarki zastępcze i chroni w ten sposób całe przedsiębiorstwa przed kosztownymi przestojami. Praktycznie wszystkie pracują w trybie 24 godzin na dobę i przez 7 dni w tygodniu, a zespoły składające się wyłącznie z profesjonalnych inżynierów związanych z branżą pneumatyki przemysłowej zapewniają wieloletnią trwałość przeprowadzonych napraw. Czy części zamienne warto montować samemu? To pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zależy od stopnia skomplikowania prac i wiedzy przedsiębiorcy.

Partnerem artykułu jest firma Pneumatik.

Możesz również polubić…