Skrzynka teletechniczna. Podstawowe elementy skrzynki telefonicznej.

Obsługa telefonów stacjonarnych w mieszkaniach jest realizowana najczęściej za pomocą urządzenia, które potocznie nazywa się: skrzynka teletechniczna, choć coraz częściej możemy spotkać także kompletne skrzynki multimedialne.

Można spotkać wiele typów tego urządzeń, a w erze dzisiejszych połączeń światłowodowych oraz telefonii GSM, różnią się one znacząco od siebie.

Jednym z podstawowych elementów, każdej skrzynki telefonicznej jest bez wątpienia rozgałęźnik telefoniczny.

Do czego służy rozgałęźnik telefoniczny – skrzynka teletechniczna

W rozgałęźniku telefonicznym mamy dwa środkowe połączone są ze złączem żeńskim L1, a dwa zewnętrzne piny ze złączem żeńskim L2. Całość pełni podstawową funkcję komunikacyjną
W rozgałęźniku RT4 znajduje się także elektroniczny przełącznik, która ma za zadanie wykrywanie obciążenia linii telefonicznej przez urządzenie na jednym ze złączy żeńskich rozgałęźnika (przykładową sytuacją będzie podniesienie słuchawki w telefonie) odłącza od linii drugie złącze i uniemożliwia przerwanie połączenia lub podsłuchanie rozmowy przez urządzenie podłączone do drugiego złącza, co jest bardzo częstą sytuacją w przypadku źle wykonanej instalacji.

 

You may also like...