Owijka do kabli. Stosowanie owijki do kabli

Zajmując się sieciami komputerowymi, najczęściej pracujemy w dużych centralach, w których nie potrzeby całkowitego zabezpieczania przewodów, ponieważ środowisko pracy zostało tak przygotowane, że zapewnia nam 100% pewności co do trwałości naszej instalacji. Inaczej wygląda natomiast sytuacja, jeśli zakładamy instalację w innych miejscach, jak np. bloki czy studzienki kanalizacyjne. Wówczas możemy stanąć przed potrzebą zabezpieczenia naszych przewodów, żeby nie uległy one uszkodzeniu. W takich sytuacjach niezastąpiona okaże się owijka do kabli

Owijka do kabli. Czym ona tak naprawdę jest?

Jest to tak naprawdę nic innego jak zwykła rurka wykonana z plastiku lub innego elastycznego materiału, który okaże się na tyle trwały, że skutecznie zabezpieczy naszą instalację sieciową. Dobrze wykonana owijka na kable sprawdzi się także doskonale jako izolator wilgoci, zwłaszcza jeśli przewody naszej instalacji przebiegają w wilgotnych piwnicach lub inny mało przyjaznych elektryczności miejscach, jak chociażby studzienki kanalizacyjne.

Jaki jest koszt?

Koszt może być nieporównywalnie niski w stosunku do kosztów wykrycia miejsca usterki, jeśli nie zainstalujemy takiego zabezpieczenia.

You may also like...